L-00546

Dichlórmetán čistý 99% - 1l

Tento produkt nie je na sklade

Nový produkt

12,99€ s DPH

Možnosti platby
Možnosti platby

Dichlórmetán

Dichlórmetán sa využíva pri post-spracovaní vytlačených 3D modelov s ABS, PLA, HIPS, SBS plastov.
Dichlórmetán je vynikajúci na odstraňovanie laku a odmasťovanie povrchu. V priemysle sa v spojení s niektorými polymérmi používajú na vytváranie foriem.


Dichlórmetán - ľahko pohyblivá bezfarebná kvapalina, ktorá má sladký zápach. Má nízku toxicitu a je jedným z najbezpečnejších halogenidov. Tekutina má schopnosť dokonale rozpúšťať rôzne organické hmoty, ľahko sa odstraňuje, má nízku toxicitu, čo ho priviedlo k širokému použitiu v laboratóriách. ;;k;;ž má slabú horľavosť, ale za určitých podmienok môže vytvoriť výbušnú zmes so vzduchom. Dym dichlórmetánu v ohni môže obsahovať toxické a dráždivé látky.
Pri 20° C má hustotu 1,322 - 1,328 kg / dm3.


Skladujte na suchom, chladnom mieste bez prístupu k svetlu. Rozkladá sa na svetle. Neodporúča sa likvidácia dichlórmetánu prostredníctvom sanity: záchodu, umývačky riadu atď. Jeho spojenie s vodou môže poškodiť plastové kanalizačné potrubia.
Dichlórmetán sa môže prepravovať v špeciálnom kontajneri na akomkoľvek druhu transportnej prepravy.


Preventívne opatrenia:
Dichlórmetán je látkou s nízkym rizikom (trieda nebezpečnosti 4), je však potrebné s ňou pracovať opatrne, pretože je ľahko prchavý a môže spôsobiť otravu alebo výbuch. Pri dlhodobom kontakte s pokožkou sa môže hromadiť v tukových tkanivách a priviesť k popáleniu. Pri práci s dichlórmetánom sa vyžaduje dobra ventilácia. Zabráňte kontaktu s alkalickými kovmi a ak je to možné, s latexovými alebo nitrilovými rukavicami.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

4 ks podobných produktov