3D vytlačený autobus Olli

3D vytlačený autobus Olli

3D vytlačený autobus Olli od výrobcu Local Motors dostal finančnú podporu vo výške 1 miliardy dolárov

Spoločnosť Local Motors získala na financovanie viac ako 1 miliardu dolárov z Elite Transportation Services (ETS) a Xcelerate.
Čo si myslíte o autách bez vodičov? Cestovanie v autonómnom 3D vytlačenom autobuse by bolo zážitkom, ktorý si zapamätáte. Nebojte sa, autobus Olli, má maximálnu rýchlosť len 40 km za hodinu.Autobus Olli bol predstavený v roku 2016, odvtedy prechádza testovaním a teraz získal operačnú podporu vo výške až 1 miliardy dolárov.
Systém ETS bude poskytovať záručný servis, poistenie, bežnú údržbu, monitorovanie, riadenie a prevádzku ako súčasť svojho komplexného operačného riešenia.


Čo je tak zvláštne v Olli?

Zaujíma vás, čo je neobyčajné na Olli? Okrem toho, že má 3D vytlačené telo (autobus bol vytlačený pomocou systému 3D BAAM Big Area Additive Manufacturing), nepoužíva fosílne palivá a tiež je riadený inteligentným systémom IBM "Watson".Osem cestujúcich môže pohodlne sedieť vo vozidlách Olli. Autobus bez vodiča dosahuje rýchlosť iba 40 km za hodinu. Olli je pripravený aby sa zmenil spôsob dopravy. Zo štvrtí do kampusov či mestských centier, ako kyvadlová doprava na letisku či v nemocniciach. Dozviete sa, ako inteligentný, bezpečný a trvalo udržateľný je Olli pre cestovanie. Spoločnosť Local Motors tiež verí, že "Olli je odpoveďou na udržateľné a dostupné riešenie dopravy pre všetkých."